Czym jest śmierć?

Chyba każdy z nas zastanawiał się czym tak naprawdę jest śmierć i co znajduje się po drugiej stronie. Warto przybliżyć się temu zagadnieniu, ponieważ dotyczy to nas wszystkich.

Odwieczne pytanie

Każdego z nas w pewien sposób śmierć ciekawi i jednocześnie zaskakuje. Ciekawy jest cytat „całe życia człowieka jest tylko podróżą do śmierci”. W zasadzie jest to również dość mocne stwierdzenie, ale jakże prawdziwe. Jakby nie patrzeć nasze życie kończy się w momencie naszej śmierci. Ludzie modlą się o to, aby nie nadeszła nieoczekiwanie, tylko, żeby można było się do niej w pewien sposób przygotować.

Osoby będące ateistami w ogóle nie przyjmują do świadomości wiary w Boga i życiu pozagrobowym. Jednak według naszej wiary, żyjąc zgodnie z przykazaniami jesteśmy w stanie trafić do raju, co jest celem najwyższym. Wierząc w taki scenariusz jest nam po prostu łatwiej, tym bardziej, że przekazuje nam się informację o tym, że możemy również spotkać tam naszych bliskich, którzy odeszli już jakiś czas temu, a my bardzo za nimi tęsknimy i trudno nam bez nich żyć.

Nasza dusza w końcu opuści nasze ciało, które zostanie pochowane na cmentarzu. Jakby nie patrzeć nie ma dowodów na to, jak dokładnie wygląda życie pozagrobowe, jest to największa tajemnica ludzkości. Jedno jest pewne, że w przypadku odejścia bliskiej osoby niezbędny będzie zakład pogrzebowy, który wszystko odpowiednio zorganizuje i z szacunkiem będziemy mogli pożegnać kogoś z rodziny, przyjaciela, czy znajomego.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Czym jest śmierć?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.