Czy warto mieć dystrybutor do wody?

Dystrybutory do wody to urządzenia, które najczęściej kojarzą się nam z biurem czy inną firmową przestrzenią oraz z miejscami publicznymi, jak urzędy lub przychodnie. Jednak w ostatnich latach coraz popularniejsze stają się również domowe dystrybutory. Czy warto zainwestować w takie urządzenie?

Woda – ważniejsza niż myślisz

Prawda jest taka, że bez wody nie moglibyśmy funkcjonować, ponieważ stanowi ona aż około 70% naszego organizmu. Jest zatem niezbędna nie tylko do zaspokajania pragnienia czy rozpuszczania pożywienia, ale pełni również szereg innych ważnych funkcji:

  • transportuje składniki odżywcze
  • umożliwia istnienie procesów metabolicznych
  • wchłania i usuwa zbędne produkty przemiany materii
  • oczyszcza z nadmiaru soli i z toksyn
  • pomaga w utrzymaniu stałej temperatury ciała
  • zapewnia równowagę pH komórek
  • poprzez odpowiednie nawilżenie stanowi ochronę błony śluzowej i gałki ocznej
  • stanowi ok. 80% mózgu i umożliwia mu prawidłowe funkcjonowanie
  • amortyzuje stawy i wpływa na odpowiedni poziom mazi stawowej
  • ma znaczący wpływ na wygląd i kondycję skóry: dzięki nawilżeniu od wewnątrz skóra jest sprężysta, zyskuje zdrowy koloryt i wolniej się starzeje.

Jeżeli nie dostarczamy organizmowi żądanej ilości wody w ciągu doby (w zależności od wagi, wzrostu i aktywności jest to średnio 1,5-3 l), możemy odczuwać takie dolegliwości, jak zawroty i bóle głowy, nadmierną drażliwość, utratę koncentracji, problemy z zapamiętywaniem, spowolnienie procesów myślowych. W bardziej zaawansowanych przypadkach pojawiają się omdlenia.

Źródlana woda na co dzień

Woda dostarczona do dystrybutorów jest zazwyczaj źródlana, czyli taka, w której zawartość składników mineralnych wynosi mniej niż 500 mg/l. Woda źródlana jest bardziej miękka i neutralna w smaku niż np. woda mineralna, dlatego możemy spożywać ją na co dzień w dużych ilościach (oczywiście w granicach normy), jak również stosować ją do gotowania lub parzenia kawy czy herbaty. Woda źródlana jest wydobywana z podziemnych, udokumentowanych źródeł, przez specjalne otwory geologiczne. Zachowuje pierwotną czystość, dzięki czemu nie musi być uzdatniana do picia.

Jak zamówić dystrybutor i dostawy wody?

Dystrybutor do wody to dobre rozwiązanie zarówno dla firm (pracodawca ma obowiązek zapewnienia pracownikom wody pitnej), jak i dla osób prywatnych. Domowy dystrybutor nie musi być dużym urządzeniem – na rynku dostępne są również dystrybutory ceramiczne lub pompki do wody, które nie zajmują dużo miejsca. Posiadanie takiego urządzenia do przede wszystkim komfortowe i ekologiczne rozwiązanie, ponieważ nie musimy kupować już zgrzewek butelkowanej wody w sklepie, lecz otrzymujemy kilkunastolitrowe baniaki z dostawą do domu. Po zużyciu butle są z powrotem zabierane przez dostawców i poddawane recyklingowi. Procedurę zamówienia dystrybutora wody do domu lub do firmy najlepiej prześledzić na przykładzie wybranego dostawcy, np. https://getfresh.pl/jak-to-dziala: po wypełnieniu formularza i uzgodnieniu szczegółów z doradcą podpisujemy umowę na określony czas i możemy już oczekiwać na pierwszą dostawę wody.

Be the first to comment on "Czy warto mieć dystrybutor do wody?"

Leave a comment

Your email address will not be published.




Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.