Czy mieszkanie na ostatnim piętrze to dobry wybór?

Jakie warunki musi spełniać mieszkanie na ostatnim piętrze aby zapewnić komfort i wygodę życia?

Wielu kupujących nieruchomości mieszkalne jak ognia unika lokali na ostatnich kondygnacjach budynków. Zwłaszcza wtedy, gdy mają do czynienia z blokami bez windy. Kupno takiego mieszkania oznacza, że przez kolejne lata domownicy będą zmuszeni do wchodzenia po wielu stopniach, ilekroć będą chcieli coś z niego wziąć. Noszenie większych zakupów w takim przypadku również może być kłopotliwe. Czy jednak istnieją zalety mieszkania na ostatnim piętrze?

Piękne widoki

Bez wątpienia ostatnie kondygnacje w budynkach mieszkalnych charakteryzują się pięknymi widokami. Niejednokrotnie z okien, balkonów czy nawet tarasów rozpościera się panorama na miasto i przedmieścia. To decyduje w wielu przypadkach o tym, żeby jednak rozważyć ostatnie piętra, jeśli planujemy zakup mieszkania. Lublin ma takich nieruchomości sporo, o czym można przekonać się, przeglądając oferty sprzedaży.

Cisza i spokój

Środkowe piętra mają wiele zalet, ale na ostatnich kondygnacjach jest ciszej. Zwykle nikt nie chodzi domownikom pod drzwiami, a sąsiad na dole nie jest tak słyszalny, jak ten, który byłby nad nami. Jest więc spokojniej. Odgłosy ulicy czy podwórka także nie docierają na wysokie piętra w takim stopniu jak np. na pierwsze czy drugie.

Dodatkowe atuty

Na nowych osiedlach mieszkalnych na ostatnim piętrze można często znaleźć luksusowy apartament. Takie mieszkanie na sprzedaż w Lublinie oferuje np. deweloper Orion – http://orion.lublin.pl/. Apartament ten ma duży taras, który będzie znakomicie nadawał się do wypoczynku z rodziną i przyjaciółmi. Rozciągający się z niego widok jest niewątpliwym atutem tego właśnie mieszkania w Lublinie.

Mieszkania na ostatnich piętrach budynków mają wiele zalet, a jeśli na dodatek w budynku jest winda, to ostatnia kondygnacja nie powinna stanowić problemu.

Budowa osiedla Koralowego, na którym znajduje się wspomniany apartament rozpoczęła się wczesną wiosną bieżącego roku. Osiedle jest położone w bliskiej okolicy infrastruktury takiej jak sklepy, szkoły przychodnie oraz lublińska komunikacja miejska. Dodatkowym atutem jest niewielkie oddalenie od terenów zielonych.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Czy mieszkanie na ostatnim piętrze to dobry wybór?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.