Czy łatwo zmienić oprogramowanie sklepu?

Działalność w segmencie e-commerce rozpocząłeś/aś już jakiś czas temu. Niestety Twoje oprogramowanie pozostawia dużo do życzenia. Myślisz oczywiście, że przysłowiowa „klamka już zapadła”, jednak to nie do końca prawda. Jeśli platforma sklepowa – której obecnie używasz – nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz ją bez problemu zmienić. Jak to zrobić? I czy wymaga to dużo „zachodu”? I co najważniejsze co z danymi biznesowymi, które zebrałeś do tej pory? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Zmiana oprogramowania sklepu – czy to trudne?

Pomimo całej złożoności konstrukcji, na jakiej działają sklepy internetowe, ich przeniesienie na inną platformę, wcale nie jest trudne i nie wymaga dużej ilości czasu. Transfer nowego oprogramowania przebiega w kilku krokach. Aby ustrzec się przed rozczarowaniem, a także stratą czasu i pieniędzy, warto najpierw zapoznać się nie tylko z hasłami reklamowymi na temat platformy oraz opiniami jej klientów, ale po prostu sprawdzić ją samodzielnie. Dzięki temu będziesz miał/a pewność, że oprogramowanie, które Cię zainteresowało, będzie Ci w 100% odpowiadać. Możliwość takiej weryfikacji posiada, chociażby platforma Sky-shop.pl, gdzie do swojej dyspozycji będziesz miał 14 dni absolutnie darmowego okresu testowego, podczas którego trwania możesz zapoznać się z panelem administracyjnym. Warto to zrobić aby mieć pewność, że zmiana sklepu przyniesie korzyści i usprawni zarządzanie Twoim sklepem.

Co z moimi danymi?

Gdy podejmiesz już decyzję, na jaką platformę chcesz przenieść swój sklep, nowy dostawca oprogramowania zabezpieczy dane, które do tej pory zgromadziłeś na serwerze i dokonania ich przeniesienia – wraz z całą ofertą produktową – na nowy serwer. Bezpieczne są również Twoje opisy i zdjęcia asortymentu sklepowego, a stare linki będą miały automatyczne przekierowanie na nowy adres. Twoja dotychczasowa praca nie pójdzie na marne.

Ile to wszystko będzie trwało?

Przenoszenie sklepu internetowego nie jest długotrwałym procesem. W zależności od platformy może on trwać nawet kilka dni. Jednak to nic straconego, możesz przecież wykorzystać ten czas do nauki nowego oprogramowania – taką możliwość daje Ci np. Sky-shop.pl.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Czy łatwo zmienić oprogramowanie sklepu?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.