Baldachim na łóżeczko w pokoju dziecięcym

Pokój dziecięcy jest szczególnym miejscem w domu, urządzanym z dbałością o każdy szczegół. Powinien być jego azylem, kojarzyć się ze spokojem, poczuciem bezpieczeństwa, a także zabawą. Aby zaaranżować taką atmosferę i dodać ciepłego klimatu we wnętrzu warto pomyśleć o wykorzystaniu baldachimu nad łóżeczko. Taka ozdoba zjawiskowo prezentuje się w pokojach maluchów, a dodatkowo można ją wykorzystać do wielu zabaw w przyszłości. Baldachim nad łóżeczko można też wykorzystać na wiele sposobów we wnętrzu przeznaczonym dla starszaka. Warto poznać jego zalety i pomysły na wykorzystanie.

Łóżeczka dziecięce z baldachimem – dodaj maluchowi magii w jego miejscu!

Łóżeczko dziecięce, które zostanie wzbogacone o baldachim, prezentuje się niezwykle elegancko i gustownie. Ale to nie jedyna jego zaleta. Dziecko, które zasypia w tak przygotowanym miejscu szybciej i lepiej się wycisza. Dzięki zaciemnieniu, jakie daje materiał, sen malucha wydłuży się, będzie głębszy oraz spokojniejszy. Ponadto baldachim może spełniać funkcję osłaniania przed słońcem. Gdy maluch leży na brzuszku lub bawi się w łóżeczku, tkanina skutecznie ochroni jego delikatne oczy od nadmiernego promieniowania. Jego kolejnym atutem jest ochrona przed atakiem owadów, taki jak muchy czy komary. Dzięki swoim rozmiarom może spokojnie pełnić rolę moskitiery.

Przystrojenie pokoju baldachimem

Baldachim na łóżeczko oprócz praktycznego zastosowania, pełni również rolę dekoracyjną. W sklepach można znaleźć baldachimy wykonane z różnego typu materiału. Dzięki temu każdy może wybrać odpowiednią grubość tkaniny tak, aby spełniała jego oczekiwania. Wzory i kolory, w jakich są dostępne, wprawią w zachwyt każdego rodzica. Dodatkowo, dzięki różnorodności motywów, każdy będzie mógł dopasować baldachim do stylu pokoiku dziecięcego.

Baldachim do łóżeczka w pokoju starszaka

Baldachim nad łóżeczko można wykorzystać nie tylko w niemowlęcym pokoju. Idealnie sprawdzi się w pokoju starszaka, nad jego dorosłym łóżkiem. Z użyciem baldachimu na łóżeczko można stworzyć bajkowe królestwo małej dziewczynki lub pokój marzeń dla chłopca. Oprócz tej funkcji można go wykorzystać do świetnej zabawy z dzieckiem. Dzięki niemu można zbudować bazę lub namiot, które okaże się świetnym miejscem do spędzania czasu i pobudzenia wyobraźni maluchów. Zabawa w Indian, miejsce na czytanie książek, zabawa w sklep to tylko niektóre z propozycji na zabawę z wykorzystaniem baldachimu.

Postaw na jakość tkaniny i ponadczasowe wzory

Wybierając idealny baldachim, warto zwrócić szczególną uwagę na tkaniny Najlepsza tkanina to z pewnością bawełna, ponieważ jest naturalna i doskonale przepuszcza powietrze. Ponadto łatwo utrzymać ją w czystości, w zależności od rekomendacji producenta, można ją prać w pralce i prasować. Wysokiej jakości tkaniny pozwolą cieszyć się pięknem i funkcjonalnością produktu przez wiele lat, a dodatkowo zadowolą każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Baldachim jest też świetnym pomysłem na prezent dla przyszłych rodziców lub nawet dla starszego dziecka.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter